همه‌چیز درباره

حساسیت به شیر

حساسیت به شیر، رایج‌ترین حساسیت غذایی در بین کودکان است که ۲ تا ۳درصد از کودکانِ زیر ۳ سال را درگیر می‌کند. بیشتر کودکان بر این حساسیت غلبه می‌کنند، ولی برخی از آنها تا آخر عمر با این حساسیت درگیر هستند. گاهی حساسیت به شیر، با عدم‌تحمل لاکتوز اشتباه گرفته می‌شود. اگرچه هر دوی این اختلالات می‌توانند پس از خوردن شیر، مشکلاتی ایجاد کنند، اما متفاوت از هم بوده و ارتباطی به هم ندارند. عدم‌تحمل لاکتوز، آزار‌دهنده است و سبب احساس ناخوشایندی در کودک می‌شود ولی یک بیماریِ تهدید‌کننده‌ی زندگی نیست. حساسیت به شیر می‌تواند به‌طور ناگهانی موجب بیماری شدید شده و زندگی شخص را تهدید کند؛ به همین علت در صورت حساس بودن نسبت به شیر، باید از شیر و محصولات شیر کاملاً دوری کرد. اگر مطمئن نیستید که کودک مبتلا به عدم‌تحمل لاکتوز است یا حساسیت به شیر دارد، با پزشک صحبت کنید.

درمان حساسیت به شیر

_

درمان حساسیت به شیر

در صورت مواجهه‌ی کودک با هر نوع حساسیت به شیر یا هر حساسیت غذایی دیگر، برای مواقع ضروری دو دستگاه تزریق خودکار اپی­نفرین در دسترس داشته‌باشید.

دستگاه تزریق خودکار اپی­نفرین، نوعی داروی تجویزی کوچکی‌ست که در ظرفی با قابلیت حمل آسان قرار دارد و استفاده از آن ساده است. پزشک، طرز استفاده از آن را به شما نشان خواهد‌ داد. به کودکانی که به حد کافی بزرگ شده‌اند می‌توان طریقه‌­ی تزریق آمپول به خود را نیز آموزش داد. در صورت تجویز شدن این دارو، باید آن را در نزدیکی خود حمل کنید نه این که در کمد یا اتاق رها شود.

در صورت بروز حساسیت، حتی یک ثانیه اقدام سریع‌تر، می‌تواند تعیین‌کننده باشد. اگر کودک، علائم جدی حساسیت مانند تورم دهان یا گلو یا مشکل در تنفس را نشان داد، فوراً اپی­نفرین را تزریق کنید. همچنین، در صورت بروز علائم در دو بخش مختلف بدن، مانند کهیر و استفراغ نیز اپینفرین تزریق کنید. کودک در این شرایط باید تحت‌نظر متخصصان باشد زیرا با این که به­‌‌نظر می‌رسد که علائم شدید رفع شده‌­اند، موج دوم جدی علائم می‌تواند اتفاق بیافتد.

همچنین حمل دارو­های بدون نسخه مانند آنتی­‌هیستامین که در درمان علائم خفیف حساسیت کمک‌کننده است، گزینه‌ی خوبی‌ست. از آنتی­‌هیستامین بعد از تزریق اپی­نفرین (نه به‌عنوان جایگزین اپی­نفرین) در طول بروز علائم شدید استفاده کنید.

icon About

جایگزین‌های شیر

شیر حیوانات دیگر مانند گوسفند، بز و گاو وحشی برای کسانی که به شیر گاو حساسیت دارند، به علت داشتنِ پروتئین‌های مشابه، جایگزین خوبی نیست. ولی بسیاری از جایگزین‌های فاقد شیر در دسترس هستند، از جمله موادی که با کلسیم و ویتامین D غنی شده‌اند. متخصص آلرژی می‌تواند به شما بگوید که کدام جایگزین شیر برای فرزند شما مناسب است.

رفلاکس معده هنگامی اتفاق می‌افتد که محتویات معده به مری بازگردد. روش غذا دادن به کودک، بر رفلاکس تأثیر دارد.

یبوست، نوعی بیماری است که در آن حرکت روده کاهش یافته و یا دفع مدفوع برای کودک، دشوار و دردناک می‌شود.

زخم معده

زخم معده حالتی است که ضخامت لایه مخاطی که از معده در برابر مایعات گوارشی محافظت می‌کند، کاهش یابد.

در حساسیت به شیر چه اتفاقی می‌افتد؟

در حساسیت به شیر چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که کسی به شیر حساسیت دارد، سیستم ایمنی بدن که به­‌طور طبیعی با عفونت می­‌جنگد، به پروتئینِ موجود در شیر واکنش نشان می‌دهد. هر زمان که شخص، شیر یا محصولات لبنی مصرف کند، بدن فکر می­‌کند که این پروتئین مضر است و ماده­ شیمیایی مثل هیستامین آزاد می‌کند که منجر به بروز علائمی مانند موارد زیر شود:

واکنش آلرژیک به شیر می‌تواند متفاوت باشد. گاهی ممکن است فرد علائم متفاوتی را در زمان‌های مختلف تجربه کند. حساسیت به شیر می‌تواند سبب بروز علائم شدیدی شود که شوک آلرژی (Anaphylaxis) نام دارد، گرچه همان فرد ممکن است در واکنش­‌های قبلی، علائم خفیفی را تجربه کرده‌باشد. ممکن است شوک آلرژی با برخی علائمِ مشابهِ واکنش‌­های نه‌چندان شدید شروع شود، ولی به‌سرعت شدت یابد. فرد ممکن است در تنفس مشکل پیدا کند یا از حال برود. احتمال درگیر شدنِ بیش ­از یک بخش بدن در این حالت وجود دارد. در صورت عدم‌درمان شوک آلرژی، احتمال بروز عوارض خطرناک وجود دارد.

    چه‌چیز دیگری باید دانست؟

چه‌چیز دیگری باید دانست؟

برای جلوگیری از واکنش‌­های آلرژیک به شیر، کودک باید از هر غذای حاوی شیر، محصولات لبنی یا پروتئین شیر دوری کند. برچسب مواد غذایی را بخوانید تا از احتمال وجود شیر در داخل مواد غذایی اطلاع یابید.

شیر ممکن است در جاهایی که انتظارش را ندارید نیز وجود داشته‌باشد، مانند گوشتِ فرآوری‌شده، کنسرو تن‌ماهی، و محصولات پخته‌شده. بنابراین، خواندن برچسب مواد غذایی حتی در صورت لبنی نبودنِ ماده، ضروری است.

برخی غذا­ها با توجه به لیست مواد تشکیل‌دهنده، مشکلی ندارند اما هنگام تهیه‌ی آن ممکن است با غذایی که کودک به آن حساسیت دارد، تماس پیدا کرده باشند که دِگرآلودگی (Cross contamination) نامیده می‌شود. به دنبال جمله‌ای مانند «ممکن است حاوی شیر باشد» یا «در کارخانه­‌ای که شیر نیز تولید می­‌کند تهیه شده است» یا «از تجهیزاتی که برای شیر نیز استفاده می­‌‌شود، ساخته شده است» باشید. این­‌ها، هشدار­های آلودگی هستند ولی متأسفانه تولیدکنندگان ملزم به بیان آن­ها نیستند. شما می‌توانید به‌طورر مستقیم با شرکت ارتباط برقرار کنید تا ببینید محصول مورد نظر، حاوی شیر هست یا نه. سایت شرکت را برای دریافت اطلاعات بررسی کنید یا با نماینده­ شرکت تماس بگیرید.

drmahsataheri

دکتر مهسا طاهری

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان
🕰ساعت‌های حضور
شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰
...

drmahsataheri

دکتر مهسا طاهری

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان
🕰ساعت‌های حضور
شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰
...

icon About

آشنایی با دکتر مهسا طاهری

آشنایی با دکتر مهسا طاهری

دکتر طاهری، فارغ‌التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه و دوره تخصصی بیماری‌های کودکان و نوزادان دانشگاه علوم پزشکی تبریز است و از سال 1384، در شهرهای مختلف آذربایجان‌غربی، فعالیت پزشکی داشته است.

از سال 1397 در ارومیه و در کنار ویزیت بیماران در مطب شخصی، در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های تخصصی کودکان و نوزادان ارومیه، مشغول طبابت شده و در این مدت، پذیرای هزاران بیمار بوده است.